Co nam daje karta kredytowa?

Listopad 21, 2011 No Comments

Wszyskie karty kredytowe mają wiele różnorakich funkcjonalności, które mogą być pomocne w codziennym użytkowaniu. Pierwszą i najistotniejszą funkcjonalnością karty kredytowej jest możliwość płacenia kartą w punktach usługowych, czyli dokonywanie tzw. transakcji bezgotówkowych. Przewagą tego rodzaju karty jest to, że nie korzystamy z własnych środków, tylko z pieniędzy banku, które należy zwrócić w ustalonym przez bank czasie. W tym okresie bank nie dolicza odsetek od pożyczonej sumy.
Kartą kredytową można też dokonywać wypłat pieniędzy w bankomatach lub punktach bankowych w kraju i za granicą. Często tego rodzaju transakcje obarczone są dodatkową opłatą oraz od wypłaconej kwoty należy zapłacić odsetki.
Kolejną funkcją karty kredytowej jest możliwość dokonywania opłat internetowych, np. zakupy w sklepach internetowych, bukowanie biletów lotniczych itd. Przeważnie płatności takie nie są obciążone żadnymi opłatami.
Atutem wypukłych kart kredytowych jest możliwość płacenia poza granicami kraju, co najczęściej nie udaje się kartami debetowymi.
Każdy posiadacz takiej karty najprawdopodobniej odkryje przynajmniej jedną opcję, która w wielu wypadkach sprawi, że dodatkowe i nieplanowane wydatki nie będą bolesnym obciążeniem dla domowych finansów.

Tags: , , , Inne

Sorry, the comment form is closed at this time.

Czy warto czytać książki?

Czy warto czytać książki? W dzisiejszych czasach, w dobie internetu coraz mnie ludzi czyta książki w formie papierowej. Ja...

Polscy archeolodzy w Kolorado

Badania geofizyczne, specjalistyczną fotogrametryczną dokumentację rysunkową i fotograficzną w obrębie siedmiu stanowisk archeologicznych w kanionach Rock Creek Canyon i...