Gra na giełdzie – jak inwestowac w akcje?

Jakie książki o grze na giełdzie można polecić. Na rynku jest wiele pozycji o inwestowaniu i w sumie z każdej się czegoś można nauczyć.

 

Prezentacja książek o inwestowaniu, które warto przeczytać – gra na giełdzie jak inwestować tego można się nauczyć z książek i z praktyki zdobywając doświadczenie w grze na giełdzie w inwestowaniu w akcje.

 

 

GPW II Akcje i analiza fundamentalna w praktyce to druga część serii GPW autorstwa Marcina Krzywdy, który jest inwestorem giełdowym z ponad 10-letnim stażem.

 

Wszystkie części serii oparł na własnych doświadczeniach inwestycyjnych i wiedzy na temat GPW.

 

 

Kiedy kupić, a kiedy sprzedać akcje?

Oto najważniejsze pytanie, jakie każdy giełdowy inwestor sobie zadaje. W odpowiedzi na nie zaklęte są zyski. Największy z nią kłopot zazwyczaj mają ci gracze giełdowi, którzy zamiast to sprawdzić, próbują to odgadnąć.

Oczywiście, Giełda Papierów Wartościowych nie do końca może być postrzegana jako przedmiot nauki ścisłej. Niemniej jednak prawdopodobieństwo jej zachowań jest zdecydowanie większe niż w przypadku loterii czy nawet rzutu monetą. Giełda to skomplikowany mechanizm, na który składa się wiele czynników wewnętrznych i zewnętrznych. Ten mechanizm jednak ma pewien zestaw praw, którymi się rządzi – znając je i rozumiejąc, jesteś w stanie SPRAWDZIĆ, jakie
zachowanie jest najbardziej prawdopodobne w najbliższym czasie.

Tu nie ma miejsca na zgadywanki. Najwięksi inwestorzy w historii nie kierowali się przeczuciem, a wiedzą i doświadczeniem. Wiedzę masz właśnie przed sobą.  – zobacz

 

———————————–

 

GPW IV – Analiza techniczna w praktyce

Poznaj współczesną analizę techniczną i wynikające z niej metody i techniki inwestycyjne.

 

„GPW IV Analiza techniczna w praktyce” to czwarta część serii GPW autorstwa Marcina Krzywdy, który jest inwestorem giełdowym z ponad 10-letnim stażem. Wszystkie części serii oparł na własnych doświadczeniach inwestycyjnych i wiedzy na temat GPW.

 

Czym tak właściwie jest analiza techniczna?

W dzisiejszych czasach Giełda Papierów Wartościowych rozwija się fenomenalnie! Coraz więcej spółek pragnie zaistnieć na parkiecie. Z roku na rok liczba debiutów zwiększa się. Z jednej strony – jest to doskonała informacja dla inwestorów. Jest bowiem duży wybór, można dowolnie dobierać akcje do swojego portfela inwestycyjnego, zaś rynek jest bardzo płynny – w końcu im większy wybór, tym więcej transakcji danego dnia.

Problemem dla większości inwestorów może być nie tyle sama odpowiedź na pytanie: „Czy grać?”, lecz „Jak grać?”. Istnieje mnóstwo różnych technik i strategii – każdy wybiera odpowiednią dla siebie. W tej publikacji znajdziesz wyjaśnienie dokładnego zastosowania w praktyce analizy technicznej.

Jest to metoda polegająca na przewidywaniu z największą możliwą dozą prawdopodobieństwa, na podstawie dostępnych danych, przyszłych kursów akcji! Czy zdajesz sobie sprawę w tej chwili z potęgi i możliwości, jakie dałaby Ci ta wiedza? zobacz