Szukaj aktywnie zatrudnienia – nie licz tylko na Urząd pracy

Lipiec 16, 2011 No Comments

Kryzys na całego, brakuje pracy, ludzie są zwalniani, nie jest dobrze – taki obraz przedstawiają nam media. Być może jest w tym ciut prawdy, ale takie zachowanie jedynie pogarsza sytuację na Polskim rynku pracy.

Nie mniej jednak praca jest. Trzeba jedynie poszukać. Bardzo często przykładowy Kowalski udaje się do urzędu pracy, rejestruje się i … to wszystko. Jest to jednak błąd – nie można całkiem polegać na urzędnikach. Oni nie znajdą nam pracy naszych marzeń. Co najwyżej podrzucą czasem jakąś mało atrakcyjną propozycję. Urząd pracy sam w sobie po prostu nie posiada nic do zaoferowania. Jest to instytucja z dawnych lat, która nie wiedzieć czemu trwa do czasów obecnych.

Nie oznacza to oczywiście, że jest całkowicie zbędna. Wielu pracodawców zostawia oferty pracy na znajdującej się tam tablicy ogłoszeń. Warto zatem odwiedzić UP chociażby w celu wybrania interesujących ofert pracy. Potem jednak warto wziąć sprawy w swoje ręce i we własnym zakresie zgłosić się do wybranych firm.

Doskonałym pomysłem jest szukanie zatrudnienia z wykorzystaniem wielu metod. Zamiast jedynie polegać na wspomnianej wyżej tablicy ogłoszeń w UP warto przykładowo zainteresować się również jakie oferty pracy znajdują się w mediach takich jak prasa, telegazeta czy coraz bardziej popularny internet.

W szczególności ten ostatni zyskuje coraz większą popularność. Powstaje zatem coraz więcej portali z ogłoszeniami pracy. Aby się przekonać o ich liczbie wystarczy użyć ulubionej wyszukiwarki internetowej i wpisać przykładowo: ogłoszenia praca. Da nam to pogląd na to jaka rywalizacja jest w tej chwili na tym polu. Najważniejsze, że dzieje się to z korzyścią dla szukającego. W końcu posiada więcej źródeł, z których ma możliwość czerpać nowe oferty.

Z dostępem do dużej ilości ofert pracy, wytrwałością i ciekawie napisanym CV jest duża szansa, że praca w końcu się znajdzie i będzie dawała satysfakcję.

Tags: , , , , Informacje nauka

Sorry, the comment form is closed at this time.

Czy warto czytać książki?

Czy warto czytać książki? W dzisiejszych czasach, w dobie internetu coraz mnie ludzi czyta książki w formie papierowej. Ja...

Polscy archeolodzy w Kolorado

Badania geofizyczne, specjalistyczną fotogrametryczną dokumentację rysunkową i fotograficzną w obrębie siedmiu stanowisk archeologicznych w kanionach Rock Creek Canyon i...